Dış Cephe İzolasyonu

Yapıların dış duvarları, içerideki ısının denetimsiz bir şekilde dışarı sızabildiği en büyük yüzeylerdir. Bir yılda ortalama 10-15 metreküp doğal gaz enerjisi, izolasyonu olmayan cephelerde kaybolur.

Yapıların dış duvarları, içerideki ısının denetimsiz bir şekilde dışarı sızabildiği en büyük yüzeylerdir. Bir yılda ortalama 10-15 metreküp doğal gaz enerjisi, izolasyonu olmayan cephelerde kaybolur. Isı kaybının önüne geçmek için pek çok dış cephe izolasyon yöntemleri vardır. Bunlardan en yüksek performans sağlayanı ise Poliüretan sprey köpük dış cephe izolasyonudur. Poliüretan sprey dış cephe izolasyonu sayesinde %90’a kadar ısı kaybı önlenir. Poliüretan sprey dış cephe izolasyonu her dış cepheye püskürtülerek kolaylıkla uygulanabilir. Yüzey farkı ayırt etmez ve en kör noktaya dahi ulaşabilir. Geleneksel ısı izolasyonu gibi kesme, biçme ve mekanik sabitlemeye ihtiyaç duyulmaz. Uygulandığı alanda bir iki saniye içerisinde kurur ve yüzeye yapısal bütünlük sağlar. Yüzeye yapışan sprey poliüretan köpük hızlı uygulama sağlayarak zamandan tasarruf ettirir. Reaksiyonunun hızlı olması aynı zamanda mutlak kuvvetle yapışmasını sağlar ve yıllar geçtikçe sarkma, kendini bırakma veya bakım gerektirmez. Esnek yapısı ve güçlü yapışma özelliği sayesinde olası sarsıntılarda, titreşimlerde ve darbelerde son derece dayanıklıdır. Sprey poliüretan köpük dış cephe ısı izolasyonu sonrası binanın şık görünmesi için üzerine dekoratif kaplama, sıva, boya, dış cephe giydirme, doğal taş gibi uygulamalar yapılabilir. Isı izolasyonunda %100 çözüm sunan tek dış cephe izolasyon türü olan poliüretan sprey köpük sayesinde dört mevsim tasarruf sağlamak mümkündür.

Poliüretan sprey dış cephe izolasyonu uygulaması, iskele, vinç veya mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ile köpük malzemenin hortum yardımıyla alana taşınarak, yüksek basınçlı tabancayla binaların dış yüzeyine püskürtülmesiyle gerçekleştirilir. Uygulama sonrası hacminin kat kat üstüne çıkarak dış cephe yüzeyini eksiksiz kaplar. Su ile temas halinde bozulmaz, uygulandığı yüzeyden ayrışmaz, haşere barındırmaz ve çevre dostudur.

Poliüretan sprey dış cephe izolasyonu fiyatları geleneksel izolasyon yöntemlerine göre daha ekonomiktir. Köpüğün kalitesine, uygulama kalınlığına ve uygulama detayına göre fiyatlandırılır.

 

 

WhatsApp WhatsApp