Püskürtme İzolasyon

Püskürtme İzolasyon Nedir?
Püskürtme izolasyon, tipik olarak, hava ile birleştiğinde dikme duvarların iç kısmına, mertek ve kiriş boşluklarına sığacak şekilde genişleyen poliüretan tipi bir sıvıdan oluşur. Bu, sprey köpüğü mükemmel bir dolgu macunu yapar çünkü hava sızıntısını azaltmak için çok küçük boşlukları bile doldurur. Rüzgarlı pencerelerle daha önce yaşadıysanız, bir evi verimli bir şekilde ısıtmanın ve soğutmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. 

Püskürtme İzolasyonun Faydaları Nelerdir?

Çok Yönlü Uygulama
Tavan arası püskürtme izolasyon, geleneksel seçeneklere göre önemli bir avantaj sağlayan çok yönlü bir uygulama yöntemine sahiptir. Dar alanlarda, ısı geçişine izin veren boşluk ve çatlakları kapatarak uygulanabilir.

Azaltılmış Enerji Tüketimi
Tüm yalıtım türleri, ısı transferini durdurmak ve enerji maliyetini azaltmak için tasarlanmıştır, ancak püskürtme izolasyon, cam elyafı ve diğer yalıtım türlerine kıyasla en büyük etkiye neden olabilir. Ortalama bir ev, ısı kaybı ve hava filtreleme yoluyla enerjisinin %40'a kadarını kaybedebilir ve sprey köpük yalıtımı tüm boşlukları kapattığı için enerji maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

Hava Sızmasını Önler
Hava sızması ısıyı taşıdığı için kötüdür ama aynı zamanda evinizi yerden hava çekmeye zorlayabilir. Yalıtımı zayıf olan evler havalarının %40'a kadarını yerden çeker. Ayrıca, gezinme alanınız uygun şekilde yalıtılmamışsa veya buhar bariyeri yoksa nemi emecektir. Bu, diğer sorunların yanı sıra çürümeye, haşere istilasına ve küf gelişimine yol açabilir.

Buhar ve Nem Transferini Durdurur
Tavan aranız yüksek nem seviyelerinden de etkilenebilir, ancak kapalı hücreli sprey köpük tavan arası izolasyonu kurmak, onu herhangi bir nem transferinden veya hasardan koruyacaktır. Tarama alanınıza benzer şekilde, çatı katınız zararlıları barındırmaya ve küf geliştirmeye eğilimlidir, bu nedenle nem seviyelerini düşük tutmak çatı katınızın sağlığı için çok önemlidir.

Konfor Düzeylerini Artırır
Nemli çatı katları genellikle kötü kokuların kaynağıdır ve soğuk zeminlere ve diğer sıcaklık farklılıklarına neden olabilir. Püskürtme köpük tavan arası izolasyonu kurmak, nemli tavan aralarından kaynaklanabilecek kötü kokular, ani sıcaklık değişimleri veya sağlık risklerinin olmaması nedeniyle tüm aileniz için konfor seviyelerini artıracaktır.

Dayanıklı Yalıtım
Püskürtme yalıtım, süresiz olarak dayanacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle daha az kullanılmış malzeme veya onarım maliyeti üretir. Püskürtme köpük yalıtımı yoğundur ve çatı katı duvarlarınıza uygulandığında evinizin yapısal bütünlüğünü güçlendirir. Kapalı hücre yalıtımı da suya dayanıklıdır, bu nedenle kış aylarında su hasarı konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Fiyalar hakkında söylenecek en gelen bilgi ise yalıtılacak alanın büyüklüğüdür. Yalıtılacak alanın m2 si ne kadar büyükse, projenin ne kadara mal olacağı konusunda hayati bir rol oynar. 

İzolasyon köpük püskürtme makinası

Uygun fiyatlarla köpük yalıtım makinası satın almak istiyorsanız,  pusmak.com adresini ziyaret ediniz.

WhatsApp WhatsApp