Dam İzolasyonu

Dam ve teras gibi düz alanlar yaşam alanlarının ısı ve su baskınlarından korunmasını sağlayan, hava şartlarından doğrudan etkilenen, daha çok bakım gerektiren dış cephe alanlarıdır.

Dam ve teras gibi düz alanlar yaşam alanlarının ısı ve su baskınlarından korunmasını sağlayan, fazlaca bakım gerektiren dış cephe alanlarıdır. Damlar kapalı çatılara kıyasla daha korunaksız ve açık alan oldukları için soğuk ve sıcak hava koşullarından doğrudan etkilenir. Bu nedenle dam izolasyonunun yapılması çok önemlidir. Sadece ev damlarında değil aynı zamanda kümes, ahır gibi besiciliğin yaygın olduğu alanlarda da uygulanmaktadır.

Damlarda oluşan ısı kaybı ve su baskınlarını engellemek için birçok izolasyon yöntemi bulunur. Yöntemlerin içerisinde en etkili ve en tasarruflu olanı ise sprey poliüretan köpük dam yalıtımıdır. Sprey poliüretan köpük izolasyon en ince kalınlıkta bile en yüksek ısı izolasyonunu sağlayan yalıtım teknolojisidir. Poliüretan sprey köpük uygulaması yazın sıcaktan kışın soğuk ve yağıştan korunmanın en etkili çözümüdür. Pahalı ve geri dönüşü olmayan hasara neden olabilecek su sızıntılarına karşı korur.

Poliüretan sprey köpük dam yalıtımı işlemi öncesi alan toz, kireç, boya gibi kalıntılardan temizlenir. Yüksek basınçlı makine sistemiyle püskürtülerek dam yüzeyine uygulanır. Birkaç saniye içerisinde hacminin 30-40 katı kadar genleşerek tüm yüzeyi tamamen kaplar. Uygulama sonrası hızlı kuruduğu için üzerinde rahatlıkla gezilebilir. İsteğe bağlı olarak mermer uygulaması yapılabilir yada boyanabilir. Diğer izolasyon tekniklerine göre fiyat olarak daha uygun olan poliüretan sprey köpük dam izolasyonu, metrekare ve kilograma göre fiyatlandırılır. Dam yalıtımında yüzey düz olduğu için metrekare cinsinden fiyatlandırma yapmak en sağlıklı olanıdır.

 

WhatsApp WhatsApp