Besi Damı İzolasyonu

Yazın sıcaktan, kışın soğuktan korunması besi hayvanlarının sağlığı ve verimi için dikkate alınması gereken bir durumdur. Bunun için Besi Damı İzolasyonu önem verilmesi gereken bölümdür.

Besi Damı İzolasyonu

Besi hayvanlarından elde edilen verimin artırılmasında besi damı izolasyonu çok önemli bir yatırımdır. Tarım kapsamında yer alan hayvancılığın sağlıklı şartlarda yapılabilmesinde besiciliğin iyi şartlarda uygulanması verimi artıran önemli bir unsurdur. 

Besi hayvanlarının sağlıklı mekanlarda yetiştirilmesi verimliliği artıran başlıca etkenlerdendir. 

Besi hayvanlarının kaldığı ahırlar, gelenekselliğin dışında hangar ve diğer metal yapılar olarak kurulmaktadır. 

Besi Damı İzolasyonu Yazın Sıcaktan Kışın Soğuktan Korur

Bu tür yapıların yazın sıcaktan, kışın soğuktan korunması besi hayvanlarının sağlığı ve verimi için dikkate alınması gereken bir durumdur. Bunun için Besi Damı İzolasyonu önem verilmesi gereken bölümdür.

Bu tür metal yapılar için poliüretan köpük yalıtımın en büyük faydalarından biri, binanın yapısal bütünlüğünün artmasıdır. 

Besi Damı İzolasyonu ve Polipropilen Poliüretan (PPU)

Polipropilen Poliüretan (PPU) yalıtımı ile binanın mukavemeti yaklaşık %400 artar. 

Profilli sacdan yapılmış bir çatının içinden kapalı bir hücre ile poliüretan köpüğün yalıtılması, çatının hizmet ömrünü önemli ölçüde artıran mevcut bir çatının altına ikinci bir çatı kaplama sisteminin kurulumuna benzer. 

Püskürtülen poliüretan köpük, çatı parçalarını yerinde tutar, böylece hareket etmelerini önler, bu da genellikle gevşemeye ve ayrılmaya neden olur. 

Besi Damı İzolasyonu Yapıyı Korur

Bu izolasyon sayesinde yapı, şiddetli rüzgarlara, kasırgalara, kar yağışlarına ve çatının çökmesine neden olabilecek her şeye karşı dayanıklı hale gelir.

Poliüretan sprey köpük sadece dam, çatı veya hangar duvarlarının (veya diğer herhangi bir metal yapının) yapısına güç katmakla kalmaz, kapalı hücreli sprey poliüretan köpük, yapısının ömrü boyunca bir tarımsal yapıyı neme karşı korumak ve yalıtmak için tasarlanmıştır.

 Çiftliklerin, ahırların, ahır benzeri yapıların, Besi Damı İzolasyonu poliüretan köpük ile izolasyonu önemlidir.

 Besi Damı İzolasyonu Isı Dengesi Sağlar

İnsanlar gibi hayvanlar da aşırı sıcak ve soğuktan mustariptir. Poliüretan köpüklü yalıtım sayesinde, hayvancılık binalarında güçlü dalgalanmalar olmadan orta derecede bir sıcaklık korunur, hayvanları yazın sıcaktan, kışın dondan, kardan ve rüzgârdan korur. 

Poliüretan sprey köpük ısı yalıtımı, iç ortamı iyileştirir, böylece çiftlik hayvanlarının üretkenliğini artırır. 

Hayvanların daha fazla enerji elde etmek için kış aylarında daha fazla yediğini biliyoruz. Sprey poliüretan köpük yalıtımı bir hava bariyeri oluşturarak hava sızıntılarını önler, ısı kaybını %90'a kadar azaltmaya yardımcı olur. 

Özetle;

Çiftlik hayvanları için büyük miktarda gıda ihtiyacını azaltır. Poliüretan köpük yalıtımı ile aşırı hava koşullarından korunan sığır çiftlikleri, hayvanların daha hızlı büyümesine olanak tanıyarak daha hızlı pazara çıkış süresi sağlar.

 Ahırdaki sıcaklık rejimi, uygun at bakımının en önemli bileşenlerinden biridir, çünkü sadece hayvanın optimal kürkünü sağlamakla kalmaz, aynı zamanda atın efordan sonra rehabilitasyonunu (iyileşmesini) garanti etmelidir. 

Egzersiz sırasında kaslarda üretilen laktik asidin, metabolik süreçlerin hızındaki azalma nedeniyle düşük sıcaklıklarda çok daha yavaş parçalandığı bilinen bir gerçektir. Ayrıca, bir hayvanın hastalığına neden olabilir. 

Bu nedenle, sadece hayvanların değil, emeğin onlara yatırıldığı ve şüphesiz büyük fonların bulunduğu odaların yalıtımını ihmal etmemelisiniz.

Poliüretan köpük ile ısı yalıtımının şüphesiz avantajı, köpüğün yoğuşmayı mükemmel bir şekilde kontrol etmesi, mantar ve küf oluşumunu engellemesidir: Bu, hastalıkların yayılmasını sınırlar ve hayvanlar için sağlıklı bir yaşam ortamı yaratır.

WhatsApp WhatsApp