Temel İzolasyonu

Bir yapının dış yüzeyi kadar temelinin de sağlam olması önem taşımaktadır. Temelinde izolasyon olmayan bir yapı, yeraltı sularına maruz kalır. Bu durum temeli nemlendirir ve rutubet oluşturur. Bu nedenle temel izolasyonu binanın temelinin sağlam olması ve ilerde istenmeyen sorunlara karşı önlem alınmasında önemli rol oynamaktadır. 

Bir yapının inşaasında temelin de sağlam olması önem taşımaktadır. Temelinde izolasyon olmayan bir yapı, yeraltı sularına maruz kalır. Bu durum temeli nemlendirir ve rutubet oluşturur. Bu nedenle temel izolasyonu binanın temelinin sağlam olması ve ilerde istenmeyen sorunlara karşı önlem alınmasında önemli rol oynamaktadır. Temel izolasyon uygulamalarında %100 güvenilir hizmet sağlayan uygulama poliüretan sprey köpük sistemidir.

Poliüretan sprey köpük temel izolasyonu binaların temeline özel basınçlı araçlarla püskürtülerek uygulanır. Hafriyat gerçekleştirilip zemin düzeltme ve sıkıştırma işlemi tamamlandıktan sonra temelin sudan korunup korozyonun önlenmesi için temelin yüzeyine poliüretan sprey köpük uygulanır. Temel beton yüzeyine, hiçbir yapıştırıcı veya sabitlemeye ihtiyaç duymadan yüksek basınçlı tabancalar yardımıyla püskürtülerek uygulanan poliüretan sprey köpük temel izolasyonu, uygulandığı alanda en küçük noktayı dahi es geçmeden tek parça izolasyon uygulayan bir sistemdir. Püskürtülerek temele uygulanan poliüretan sprey köpük kısa sürede temelin yüzeyi ile temas ederek tam kavrama sağlar. İçerdiği bileşenleri sayesinde yüzeyden ayrışmaz ve su basıncı hesaplandığında kapalı gözenekleri sayesinde su ve ısı yalıtımı sağlayan bir perde görevi üstlenir. Poliüretan sprey köpük temel izolasyonu, temel beton yüzeyine hiçbir yapıştırıcıya ve mekanik sabitlemeye ihtiyaç duymadan girinti ve çıkıntılara kolay ulaşabilen yapısıyla temeli tamamen kaplar. Çok kuvvetli yapışma özelliği sayesinde esnekleşir. Yüksek esneme ve su geçirmez özelliği sayesinde ısı ve su yalıtımını aynı anda gerçekleştirir. Yatay veya dikey fark etmeden her yüzeye kolayca uygulanır. Binanın temelinde muhtemel birikecek olan yer altı sularına ve süzülen yağmur sularına karşı perde görevi yaparak binanın rutubet almasına engel olur. Uygulandıktan birkaç dakika sonra sertleşerek tam şeklini alan poliüretan sprey köpük temel izolasyonu, elastik yapısıyla da tektonik hareketlerde esnekliğiyle de destek sağlar. 

Poliüretan sprey köpük temel izolasyonu fiyatları, temelin metrekaresine veya kullanılacak kilograma göre değişiklik gösterir. Mevsim koşullarına göre kaç kat uygulanacağı, köpüğün kalitesi ve yoğunlığu da aynı şekilde fiyatlama noktasında belirleyicidir. Uygulama esnasında uçan gaz fire miktarının da eklendiği formülle sprey poliüretan köpük temel izolasyon fiyatları belirlenir. Sprey poliüretan köpük 3 farklı kalitede üretilmektedir. Kullanılacak kalitenin derecesi de fiyat belirlemede etkin rol oynamaktadır. Diğer izolasyon yöntemlerine göre kalite ve fiyat konusunda maksimum fayda sağlayan poliüretan sprey köpük temel izolasyonu, bir ömür garantisi olan izolasyon yöntemidir. 

WhatsApp WhatsApp